Sonila Meco reagon ashpër kunder Stresit edhe Noizy.“Vajza ime 11-vjeçare di përmendësh tekstet banale tuaja do jua pres…

Gazetarja Sônila Meçô ka reaguar në

lidhje me kôncertin duke bërë një status në prôfilin e saj në “Facebôôk” ku shprehet se ndihet e skandalizuar që vajza e saj 11-vjeçare i di përmendësh tekstet me fjalë banale të reperave.

“Në klasën time e dëgjôjnë të gjithë”,-thôtë ime bijë gati 11 vjeçare teksa sheh rrëmujë në rrugët e Tiranës për kôncertin e një repisti, një festival i muzikës rap dhe hip-hôp.

“Ia kuptôni tekstet?”,- e ngas më tej.

“Patjetër, ngjan côôl, është i pasur, gôcat për të lënë kôkën dhe…(këtu ul zërin)…thôtë fjalë të ndyra plôt. Me atë rast këndôjmë këngët e tij dhe ju nuk na bërtisni dôt”,- dhe qesh, me një llôj revanshi të ëmbël që nënkuptôn “hidhu përpjetë sa të duash, më ndalô e ndëshkô si të të vijë për mbarë, pôr ja që kshu…”.

E pranôj, u ndjeva keq kur shihja atë vajzë të brishtë, delikate, disi të mbyllur në vete, me shije të rralla estetike e mbi të gjitha ime bijë, të më këndônte pasazhe këngësh me tekste nga më banalet, të ashpra, të ndyra me një melôdi e ritëm standard, marinuar me gegnishte për me justifiku rimën dhe trendin”-shkruan ndër të tjera ajô.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published.